Klasy I-III w Kosmoparku

10 maja 2023

Dnia 9 maja 2023 roku klasy 1a, 1b, 2a i 3a były w Solvay Park na interaktywnej wystawie "Kosmopark".

Dla dzieci przygotowano interaktywne eksponaty, prawdziwe treningi kosmiczne, strefy rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Podczas wystawy każdy mógł skorzystać z profesjonalnie przygotowanych symulatorów, które pozwalały poczuć się jak prawdziwy astronauta. Maluchy przetestowały na sobie działania grawitacji w odległych planet, a nawet spróbowały pracy w przestrzeni kosmicznej.

W Kosmoparku można było poczuć na własnej skórze niesamowite prawa fizyki i zjawiska, jakich doznają astronauci podczas lotów kosmicznych. Była też okazja, by odbyć podróż w wirtualnej rzeczywistości, przejść testy przeprowadzone przed lotem kosmicznym, a nawet nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami.
Nie zabrakło eksponatów takich jak meteoryty, kostiumy astronautów, archiwalne gazety i inne przedmioty związane z badaniami galaktyki przez człowieka.

Oto co czekało na nas na kosmicznej wystawie.    Fotorelacja

Alicja Adamczyk
Ewa Juścik