Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Obiady w stołówce szkolnej

WRZESIEŃ 2017r.

Opłata podstawowa: 

19 dni x 4,70zł = 89,30zł

 

Przypominamy, iż wpłaty za obiady należy dokonać do 10 Października 2017 r. tylko i wyłącznie na rachunek bankowy o numerze:

 

57 1020 2892 0000 5102 0592 5013

 

 

Przypominamy także o konieczności prawidłowego opisywania wpłat za obiady.

W tytule przelewu powinno znaleźć się imię i nazwisko korzystającego z posiłku dziecka oraz miesiąc, jakiego dotyczy wpłata.

NP.: JAN KOWALSKI, OBIADY ZA M-C WRZESIEŃ 2017

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się w czwartek (14.09.2017) o godzinie 17.00.

 

tekst: Kosieniak

Dnia 4 września 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6 w Krakowie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uczestniczyliśmy we Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami dziękowały Panu Bogu za wakacyjny wypoczynek prosząc równocześnie o błogosławieństwo Boże na czas wspólnej nauki w nadchodzących miesiącach. Na koniec Mszy św. słowa życzeń pod adresem społeczności „szesnastki” wypowiedział ksiądz proboszcz. Na uroczystym apelu w szkole spotkali się: Przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto-pan Tomasz Daros, Dyrektor Szkoły- pan Bogdan Dobrucki, wicedyrektor- pani Teresa Mazur, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów. Pan dyrektor, powitał wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców, a także przekazał informacje na temat organizacji pracy szkoły. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018!

 

tekst: Elżbieta Kosieniak 

Prosimy Rodziców o wypełnienie na 4 września 2017r.- „Karty zgłoszenia dziecka na obiady”. Obiady wydawane będą od dnia 5.09.2017. Umowy obiadowe do pobrania w sekretariacie szkoły.

Spotkanie z rodzicami uczniów klasy I odbędzie się 31.08.2017 r. o godzinie 16.00 w sali 28.

4 września 2017r.

o godz. 9.00 będzie Msza Św. w Kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (dla zainteresowanych) a o godz. 10.00 – rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich na sali gimnastycznej.

Kraków, 23 czerwca 2017 r.

 

Szanowni Uczniowie,

 

Odbieracie dziś świadectwa, które podsumowują dziesięć miesięcy Waszej pracy. Ufam, że mijający rok szkolny był dla Was owocnym czasem rozwoju różnych pasji i zainteresowań. Nadszedł czas wypoczynku. Bardzo Was proszę o bezpieczne zachowania na wakacjach. Podobnie jak Waszym Rodzicom i Nauczycielom zależy mi, abyśmy wszyscy razem mogli przywitać nowy rok szkolny w dniu 4 września 2017 roku.

Życzę Wam wspaniałych, pełnych wrażeń wakacji.

Odpoczywajcie podziwiając piękno przyrody, skarby kultury, spotykając interesujących ludzi. Bądźcie ciekawi świata.

 

Małopolski Kurator Oświaty
Barbara Nowak

(źródło: kuratorium.krakow.pl)

13 czerwca 2017 r. w Sali Obrad Krakowskiego Magistratu odbył się finał konkursu "Prawo i My" organizowanego  przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Monika Boroń, Zofia Hoinkis i Damian Mączka zajęła VI miejsce.

 

Na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy VI b zaprezentowali się w przedstawieniu polsko-angielskim "A New Story of Litte Red Riding Hood". Wszyscy bawili się doskonale.

 

Dnia 21 czerwca 2017 klasa 2a zaprosiła IV grupę przedszkolną na przedstawienie teatralne ''In the jungle''. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami rozwiązywali łamigłówki i odpowiadali na pytania z języka angielskiego. Ćwiczyli znajomość nazw zwierząt i kolorów. Wspólnie zaśpiewali piosenkę.


W dniach 12 – 19 czerwca 2017 r. w SP nr 16 w Krakowie miały miejsce rozgrywki sportowe o Mistrzostwo Szkoły w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Zawody mogły się odbyć dzięki współpracy Dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców oraz zaangażowaniu dzieci.


Na szczególne wyróżnienie zasłużyły sobie dwie drużyny:
- Demony z klasy 1a
- Extra Dab z klasy 2a
które – za wybitną sportową postawę – otrzymały nagrodę „fair play”.


 Przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji.

WYNIKI

 

19 czerwca 2017 w trakcie trwania dnia otwartego szkoły uczniowie klasy II b, uczestniczący w zajęciach teatralnych, wystąpili przed rodzicami.
Jako podsumowanie całorocznej pracy artystycznej zaprezentowali dwie piosenki oraz inscenizację pod tytułem "Nagranie radiowe słuchowiska Kopciuszek"

Dnia 19 czerwca 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej  You Can Sing. W konkursie oceniany był dobór repertuaru do możliwości wokalnych i językowych dzieci, emisja głosu, intonacja, dykcja, autorska interpretacja piosenki, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III
1 miejsce: kl. 3a, kl. 2a
2 miejsce: Joanna Haberko kl. 3b, kl. 2b
3 miejsce: kl. 1a

Klasy IV-VI
1 miejsce: kl. 4 oraz Grzegorz Dąbrowski i Jakub Bigosiński z kl. 5
2 miejsce: Monika Boroń, Agata Wrona i Zofia Hoinkis kl. 6b
3 miejsce: Szymon Gilewski kl. 6a

Przypominamy uczniom i ich Rodzicom, że dnia 16 czerwca (piątek) nie ma w szkole zajęć dydaktycznych.

Uczniom, których rodzice tego potrzebują, szkoła zapewnia opiekę od godziny 8.00 do 16.00.

W tym dniu nie ma obiadu.

W dniu 10 czerwca 2017 w Centrum Kultury Calasanz Kraków - Olsza odbył się konkurs tematyczny pt. "Szachowy Omnibus". Konkurs składał się z 3 etapów. Etap 1 pisemny- test wiedzy z zakresu gry w szachy, etap 2- rozwiązywanie zadań szachowych oraz etap 3- rozgrywki pomiędzy uczestnikami. W kategorii dziewczyn 1 miejsce zdobyła Sandra Berg z naszej szkoły pokonując w finale efektownym matem Hannę Czarnecką ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie. A Natasza Wiśniewska oraz Daria Cichoń zajęły ex aequo - 4 miejsce.

Dnia 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 16.00. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez Koło Teatralne pt. „Ławeczka” prowadzone przez p. Łucję Milczanowską. Poznaliśmy finalistów tegorocznego Konkursu „Mam Talent”:

Klasy I-III

 

I miejsce: Przemek Matusik

II miejsce: Julia Prusak, Zuzia Kądziołka i Halszka Pająk

III miejsce: Joanna Haberko, Matylda Tomska i Wiktoria Wyłób

Wyróżnienia: Karolina Barwińska, Adam Mielniczuk

 

Klasy IV- VI

I miejsce: Kasper Gut- Słaby, Szymon Gilewski i Mateusz Milutin

II miejsce: Zosia Hoinkis

III miejsce Emilka Lidwin, Emilka Kotarba, Justyna Szewczuk, Weronika Małek

Uczestnicy zyskali gromkie brawa publiczności. Montaż słowno–muzyczny pt. „Złota Rybka” przedstawili Rodzice. W roli Piratów wystąpili tata Antosia i Heli oraz tata Emilki i Wojtka, jako Złota Rybka wystąpiła mama Halszki, żoną Rybaka była mama Victorii, a w rolę Rybaka wcielił się tata Kaspra. Oprawę muzyczną zapewniła wychowawczyni gr. III, obrazy świetlne prezentowała ciocia Victorii. A całą historię opowiedział nam tata Weroniki. Produkcję i realizację spektaklu zapewnili przedstawiciele Białoprądnickiego Centrum Kultury w Krakowie. Po fascynujących przedstawieniach był czas wolny. W każdej chwili można było napić się herbaty. Nie brakowało również pysznych ciast, jak i kiełbasek usmażonych na grillu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc wszyscy w fantastycznych humorach rozeszli się do domów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole, bardzo się wszystkim podobał.

Kochani Rodzice! Dziękujemy za zorganizowanie Dnia Rodziny i niespodzianki Rodzice Dzieciom. Pragniemy podziękować Wam za to, że byliście, że jesteście i wiemy, że na pewno zawsze będziecie blisko nas.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Celem konkursu była promocja praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie.

Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza Uczniów naszej szkoły oraz ich Rodziców (Opiekunów)

na Dzień Rodziny!

 

Nie zabraknie atrakcji w tym Dniu!

Artyści z koła teatralnego przedstawią „Ławeczkę w parku”...
Wystąpią finaliści „Mam Talent 2017”...
Zaprezentuje się Teatr Rodziców „Rodzice-Dzieciom”...

A także będą kiełbaski z grilla oraz „szwedzki stół” (ciacho i herbata) :)

A to wszystko już w najbliższy piątek 9 czerwca 2017r., o godz. 16.00.

ZAPRASZAMY

Dnia 08.06.2017r. w naszej szkole odbędzie się konkurs "Mam talent". Chętni uczniowie z klas 0 - VI zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne bądź inne przed całą społecznością szkolną. Występy oceniała będzie szanowna Komisja w składzie której zasiądą zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Regulamin konkursu

W dniach 22-26.05.2017 klasy I-III przebywały na Zielonej Szkole w Rabce Zdroju.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

piesze wycieczki po najbliższej okolicy,
gry i zabawy na placu zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,
wycieczka do Muzeum Górali i Zbójników,
wizyta w pracowni artystów regionalnych, zwiedzanie galerii,
granie i śpiewanie z góralami,
konkursy wiedzy bajkowej, quizy, kalambury,
konkurs czystości pokoi,
nauka,
zakupy,
dyskoteka.

Nasze przedszkolaki, oraz uczniowie klasy pierwszej i klas drugich obejrzeli przedstawienie „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” przygotowane przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Nasi uczniowie Hania Strzebońska i Krystian Mikoda zdobyli wyróżnienia za swoje prace. Do XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Złote Pióro”zgłoszono 270 prac. Organizatorem przedsięwzięcia było Wawerskie Centrum Kultury filia Radość.

Gratulujemy Hani i Krystianowi!

22 maja 2017r. uczniowie klas 4, 5, 6a i 6b wyruszyli na wycieczkę do juRajskiej spiżarni w Lelowie, która była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Poznaliśmy tam historię polskiej wsi, dowiedzieliśmy się, jak wyglądało typowe wiejskie gospodarstwo, jego otoczenie, a także codzienne życie oraz jak powstawały najprostsze pokarmy: chleb, masło i ser. Wzięliśmy udział w warsztatach zatytułowanych „Skąd się bierze mleko i przetwory mleczne”. Widzieliśmy jak się oddziela mleko i śmietanę przy użyciu centryfugi. Ubijaliśmy w kierzance masło, wyciskaliśmy biały ser, braliśmy udział w konkursie dojenia krowy. Drugie zajęcia warsztatowe zatytułowane były „Tajemnice kropli miodu”. Polegały na obserwacji pszczół w mini ulu pokazowym. W międzyczasie wysłuchaliśmy opowieści “o miodzie”. Degustowaliśmy miód pszczeli, który wyśmienicie smakował na lelowskim chlebie z masłem i domowym serem. Ognisko i pieczone kiełbaski były ostatnim punktem programu zaoferowanym przez gospodarzy Białej Wielkiej (gm. Lelowo). W drodze powrotnej do Krakowa zwiedziliśmy pozostałości gotyckiego zamku w Rabsztynie.

W naszej szkole dnia 18 maja 2017r. (czwartek) odbył się II pokaz mody recyklingowej. Uczniowie klas 0-VI zaprezentowali swoje bardzo oryginalne stroje z materiałów odpadowych.  Nie zabrakło dobrej zabawy przy oglądaniu prezentacji młodych modeli i modelek.

Uczniowie którzy przygotowali najładniejsze stroje:

 Klasy 0-3

 I miejsce: Bianka Witwicka-Klimek, Karolina Kubica

II miejsce: Anielka Wesołowska, Laila Wiatrak, Magda Czmyr

III miejsce: Igor Sewiołek, Ewa Orłowa

 

Klasy 4-6

I miejsce: Agnieszka Noworyta, Asia Duda

II miejsce: Ernest Jaksa

III miejsce: Kasper Gut-Słaby

Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"

Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji „Kangura”

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6 w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Sportowe.


Zawody rozgrywać się będą w miesiącach maj – czerwiec 2017r. (konkurencje indywidualne oraz zespołowe).

Więcej informacji:


Komunikat – dla dzieci i wychowawców klas SP nr 16 w Krakowie
MS – KARTA ZGŁOSZENIA

Zbliżają się wakacje. Dla tych, którzy pozostaną w mieście proponujemy spędzić je w szkole od dnia 26 do 30 czerwca 2017r. (turnus I) oraz od dnia 3 do 7 lipca 2017r. (II turnus)


Głównym celem akcji jest zapewnienie uczniom pozostającym w mieście w czasie wakacji opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.


Utworzenie grupy jest zależne od ilości chętnych uczniów. Urząd Miasta Krakowa planuje: 15 osobowe grupy dla klas I – III i 20 osobowe dla klas IV – VI. Jeśli ilość uczniów z klas I – III będzie mniejsza niż 12 osób i 17 z klas IV – VI grupa nie zostanie utworzona. O fakcie tym zostaną powiadomieni rodzice.


Chcąc, by uczniowie nie spędzali tego czasu w budynku szkolnym, proponujemy wyjścia i wycieczki (szczegóły zostaną podane po utworzeniu grup). Wiąże się to jednak z kosztami, które muszą ponieść rodzice ( bilety wstępów do kina, teatru, na warsztaty, itp.).


Rodzice uczniów, którzy zadeklarują udział dziecka w akcji, zobowiązani są do dostarczenia, do sekretariatu szkoły wypełnionej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.05.2017r.,(po tym terminie zgłoszenie udziału dziecka w akcji nie będzie przyjęte).

Deklarację można pobrać na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

DEKLARACJA

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 16 im. Jana Śniadeckiego w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się 18.05.2017 r. (czwartek), początek spotkania godzina 17.30. W przypadku pytań, wątpliwości dotyczących ocen, zachowania mogą Państwo uzyskać również informacje od innych nauczycieli. W czasie wywiadówki oprócz wychowawców będą obecni wszyscy nauczyciele.

W miesiącu kwietniu, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Nasi podopieczni stworzyli piękne prace (plakaty z okazji Święta Ziemi), które miały różną formę i do których wykonania wykorzystano szeroki wachlarz materiałów.


Komisja wyłoniła zwycięzców:


Klasy I-III
I miejsce: klasa II b (praca zbiorowa)
II miejsce: Antoni Wojciechowski z klasy I
III miejsce: Maciej Rok, Daria Cichoń, Michał Pelc, Wojciech Lidwin z klasy III a

Wyróżnienia: klasa II a (praca zbiorowa), Ewa Orłowa z klasy III b

Klasy IV-VI
I miejsce: Natalia Chrząszcz , Sara Pióro z klasy VI a 
II miejsce: Dagmara Łapa- Belczyk z klasy IV
III miejsce: Kuba Bigosiński,Eugeniusz Androszczuk, Krystian Janik z klasy V

Wyróżnienie: klasa VI b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Dnia 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Świąt Majowych biorąc udział w spotkaniu w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w ramach projektu Młodzież pamięta, „Kadry naszej wolności”. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wydarzeń związanych z uchwaleniem KONSTYTUCJI 3 MAJA. Mieli okazję poznać przebieg Sejmu Czteroletniego oraz twórców Ustawy Rządowej. Przypomniano też o Święcie Flagi Rzeczpospolitej.

W czwartek, 27 kwietnia odbył się II etap Konkursu Recytatorskiego pn. „Wiosna, ach to Ty”.

Przypominamy uczniom i ich Rodzicom, że dnia 2 maja (wtorek) nie ma w szkole zajęć dydaktycznych.

Uczniom, których rodzice tego potrzebują, szkoła zapewnia opiekę od godziny 8 do 16.

W tym dniu nie ma obiadu.

Klasy V a, VI a i VI b dnia 25 kwietnia (wtorek) wybrały się do Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia (występ gościnny Kino Kijów) na spektakl pt. „W krainie mitów”. W scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka mityczne postacie takie jak: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Współcześnie często używamy zwrotów: koń trojański, węzeł gordyjski, nić Ariadny, puszka Pandory, syzyfowa praca itp., zapominając lub nie wiedząc, skąd się wywodzą. Uczniowie obejrzeli spektakl z zainteresowaniem i ich wiedza na temat mitów została ugruntowana.

25 kwietnia 2017r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.


Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie przypominają sobie wzajemnie, że „nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, a pożyczyliśmy ją tylko od naszych dzieci.”

W naszej szkole obchody Dnia Ziemi odbędą się 21 kwietnia 2017r. (piątek)-tego dnia obowiązuje kolor zielony ubioru.

Główne cele tegorocznej akcji to poczucie troski o stan czystości i najbliższego otoczenia oraz szacunek do przyrody.

Ogłaszamy konkurs na wykonanie plakatu związanego z Dniami Ziemi (naszą planetą).

Każda klasa jest proszona o wykonanie zadania- praca może być zbiorowa lub indywidualna.

Termin wykonania: 28 kwietnia 2017r. (piątek). Prace należy oddać pani J. Lewińskiej-opiekunowi SU.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z RODZICAMI, OPIEKUNAMI

NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY,

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA 21. 04. 2017 r. (piątek) w godz.16.00-18.00.

NASI GOŚCIE BĘDĄ ZWIEDZAĆ SZKOŁĘ BIORĄC UDZIAŁ W GRZE TERENOWEJ

Na uczestników czeka wiele atrakcji oraz nagrody.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 ROZPOCZNĄ NAUKĘ

W KLASIE PIERWSZEJ.

PRZYJDŹ- ZOBACZ- ZOSTAŃ

 

KONKURS HISTORYCZNY „MAJOWE ŚWIĘTA”
DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI
O NAGRODĘ DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO

7 lutego, już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreślało rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
Organizatorzy polskiej edycji DBI – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz instytut badawczy NASK - wraz z partnerami: Fundacją Orange oraz firmą Facebook, zachęcały do podejmowania lokalnych działań edukacyjnych, i nasza szkoła w tym roku włączyła się do akcji. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

Zaświadczenie

Turniej odbył się 01. 04. 2017 r., wzięło udział 12 drużyn w podziale na 2 kategorie - kat. starsza i kat. młodsza - łącznie 70 zawodników i zawodniczek. W kat. starszej I miejsce zajęła drużyna z ZSP I nr 6 w składzie (skład rotacyjny) : Bartosz Gilewski (cap), Jakub Rozwadowski, Sandra Berg, Natasza Wiśniewska, Daria Cichoń oraz Sara Helmy. II miejsce zajęła drużyna CKK Kozłówek - Sekcja Szachowa, III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 78 w Krakowie.
W kategorii młodszej I miejsce - Samorządowe Przedszkole  nr 36 w Krakowie, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 27, III miejsce Samorządowe Przedszkole nr 33 w Krakowie. Drużyna ZSP II nr 6 w składzie (skład rotacyjny) : Bartosz Hodana, Mateusz Wierzchanowski, Ignacy Unrug, Wiktoria Csorich, Antoni Wojciechowski oraz Olaf Nowakowski zajęła V miejsce.
W obydwu kategoriach placówki z miejsc I - III otrzymały Puchary ufundowane przez Dyrektora ZSP nr 6 w Krakowie, natomiast zawodnicy z tych drużyn medale - odpowiednio złoty, srebrny i brązowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Zdjęcia:

https://photos.google.com/share/AF1QipNBjtftNxM4dkqYfGO-bxaJLSETs-dH9S5gpLNEIf0ovSjsitkxTUBhLIJyKxNC8w/photo/AF1QipM58qcXw43bWv3XlC0F2xcWptXChJ13L9ZCp5xa?key=RTc3N2I0aUhJM0d3dzI3MG5reHZsYmYxOXNSbTFn

Późne popołudnie nie jest na co dzień porą, w której nasza szkoła tętni życiem, no - może z wyjątkiem sali gimnastycznej. W piątek, 31 marca, stało się jednak inaczej. Na korytarzach było tłoczno, gwarno i radośnie! Działo się tak za sprawą naszych gości – dzieci siedmioletnich i ich rodziców, których zaprosiliśmy do szkoły na Dzień Otwarty. Popołudniowe spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor dr Bogdan Dobrucki witając wszystkich gości bardzo serdecznie w naszej szkole. Nad całością imprezy, a szczególnie nad wernisażem prac nadesłanych na konkurs „Portret Pani Wiosny” czuwała Pani Józefa Sitnik, którą wspierali inni nauczyciele, a także uczniowie samorządu szkolnego pod kierunkiem Pani Joanny Lewińskiej. Uczniowie klas III, IV i VI b uświetnili spotkanie fantastycznym przedstawieniem pt. „Księżniczka na Ziarnku Grochu” czyli „Bajka Samochwałka” Jana Brzechwy. Oglądając inscenizację, podziwialiśmy wspaniałą grę aktorską, piękne, barwne dekoracje, świetne kostiumy. Artystycznych doznań dostarczyło nam Kółko Teatralne, prowadzone przez Panią Łucję Milczanowską, której przy przygotowaniu przedstawienia na Dzień Otwarty pomagała Pani Elżbieta Kosieniak. I tu przyszedł czas na rozłąkę, która w przypadku przedszkolaków i rodziców bardzo często kończy się płaczem, ale nie w naszej szkole! Uśmiechnięte i podekscytowane dzieci pod opieką SU udały się na prowadzone przez panie nauczycielki zajęcia: polonistyczne, matematyczne, komputerowe, sportowe, plastyczne, języka angielskiego. W tym czasie, również rodzice i dzieci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć dobrze wyposażone sale lekcyjne i porozmawiać z doświadczoną kadrą nauczycielską. Dzień Otwarty w naszej szkole zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród za Portret Pani Wiosny.

Drodzy Uczniowie!


Zapraszamy Was do udziału w konkursie recytatorskim „WIOSNA, ACH TO TY”. Osoby chętne proszone są o przygotowanie dowolnego wiersza o tematyce wiosennej. Oceniane będą: znajomość tekstu, dykcja oraz sposób prezentacji (np.wykorzystanie odpowiednich strojów lub rekwizytów).
Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Pani Elżbieta Kosieniak do dnia 12.04.2017r. (środa)

Konkurs recytatorski planowany jest na dzień 20.04.2017 r. (w czwartek).

Zachęcamy Wszystkich Uczniów naszej Szkoły do udziału w konkursie literackim o tematyce „ Współczesna bajka o Wiśle” lub „Nieznana legenda o Wiśle”. Celem przedsięwzięcia jest m.in. wyszukiwanie talentów, pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej, rozwijanie wyobraźni. Utwór może zawierać tekst o objętości 1 strony kartki papieru a-4, pisanego czcionką Arial 11, odstępy między wierszami min. 1,0. Uczestnik może przedstawić w Konkursie jeden utwór.

Wszystkich chętnych do udziału, zachęcamy do współpracy z Panią Elżbietą Kosieniak, która chętnie pomoże przy pisaniu pracy na konkurs.
Prace należy oddać Pani E. Kosieniak do 19.04 - celem ewentualnej korekty tekstu i przesłaniu wszystkich prac w terminie podanym w ogłoszeniu.

Formy literackie do wyboru wg definicji:
-Bajka- krótki utwór literacki zawierając morał (pouczenie), często jest wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku (promythium) lub na końcu (epimythium) utworu albo wynikać z jego treści.

-Legenda- opowieść dotycząca życia świętych i bohaterów lub jakichś wydarzeń historycznych, nasycona motywami fantastyki i cudowności, lub osobie otoczonej niezwykłą sławą, lub zmyślone lub przesadzone historie dotyczące sławnych ludzi, miejsc albo zdarzeń historycznych.

Konkurs na hasło reklamujące czytanie rozstrzygnięty.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Weronika Małek
II miejsce: Sandra Berg, Hanna Strzebońska, Kasper Gut-Słaby
III miejsce: Jakub Bigosinski, Karolina Barwińska
Wyróżnienie: Klasa IIB, Krystian Mikoda

Dziękujemy za udział i gratulujemy Zwycięzcom!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017r.

3-5 kwietnia

Klasy I - III od godziny 09:00 do godziny 10:30 rekolekcje a po powrocie lekcje wg planu.

Klasy IV - VI od godziny 08:30 lekcje wg planu, a następnie od godziny 11:15 do godziny 12:30 rekolekcje. Po rekolekcjach obiad i wyjście do domu.

Serdecznie zapraszamy
rodziców i uczniów przyszłych
klas pierwszych
na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
31.03.2017r. (piątek) o godz. 16.00-18.30

 W programie przewidziano liczne atrakcje m.in. przedstawienie, malowanie pisanek, warsztaty taneczne dla dzieci oraz wiele innych ciekawych przedsięwzięć.

HARMONOGRAM DNIA

Dnia 16 marca 2017 r., odbyły się XV Mistrzostwa Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim. Nasi uczniowie zdobyli 8 miejsce w zawodach zespołowych. A także Wojciech Lidwin zdobył 8 miejsce i Adam Mielniczuk 9 miejsce w zawodach indywidualnych na 144 uczestników.

Gratulacje Chłopcy!!!

Choć astronomiczna wiosna przyszła do nas już wczoraj, to właśnie dziś, 21 marca, zgodnie z kalendarzem, świętowaliśmy jej nadejście. 21 marca obchodzi się dzień wagarowicza, ale my tego "święta" nie uznajemy.
Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 16 zgodnie więc z tradycją wspólnie postanowili pożegnać „Biała Panią” i przywitać długo oczekiwaną wiosnę.
Jak obyczaj nakazuje przygotowali Marzannę – kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę. W uroczystym pochodzie przeszli z Marzanną pod Smoczą Jamę. Tam wierszami oraz piosenkami przekonali zimę, by odpłynęła na falach „wyczarowanej” przez nich Wisły i już nie wracała. Tym samym zaprosili wiosnę, żeby zagościła w Naszej Szkole.  
Klasy IV-VI witały wiosnę...w Muzeum. Klasa IV i V udały się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej dotyczącej zagadnień z zakresu historii i techniki lotnictwa.
Klasa VI a i VI b wybrała się do Muzeum AK, gdzie uczestniczyła w warsztatach podczas których mi.in. uczniowie deszyfrowali tajne wiadomości i wypełniali specjalne dowody osobiste, poznali akcje przeprowadzone przez wywiad, fragmenty maszynopisów oraz metody działania wybranych konspiratorów. Po tej dawce wiedzy wzięli udział w grze terenowej.

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 4-6 do projektu artystycznego opartego o taniec i teatr.

Opiekunem projektu jest Pani Marta Wołowiec- tancerka, choreografka, nauczycielka tańca, na stałe związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym oraz Centrum Młodzieży w Krakowie.


Przesłuchanie (pierwsze spotkanie) odbędzie się 27 marca o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej.


Próby odbywać się będą w poniedziałki w dniach: 3, 10 , 24 kwietnia oraz 8, 15, 22 i 29 maja w godzinach 16:30-18.00.

Nasi Uczniowie wzięli udział w XIX Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej.

Celem konkursu było m.in. kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich dzieci i młodzieży, a także oddziaływanie na środowisko cywilne poprzez działanie artystyczne i twórcze dzieci i młodzieży.

Organizatorzy Konkursu: Klub 6 Brygady Powietrznej i Kluby Wojskowe.

Wyniki Konkursu:

I miejsce: Mikołaj Szuwalski kl. 3a

wyróżnienie: Wiktoria Kuracińska kl. 3a i Anielka Wesołowska kl. 2b.

GRATULUJEMY!

W najbliższy czwartek tj. 16 marca 2017 r., odbędą się XV Mistrzostwa Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim. Z naszej szkoły wystartuje dwóch uczniów Wojtek Lidwin i Adam Mielniczuk z klasy III a. Zawody będą rozgrywane w Stacji narciarskiej Białka - Kaniówka. Odbędzie się jeden przejazd Slalomu giganta. W turnieju tym udział biorą reprezentacje (maksymalnie 12 osób) ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Krakowa i okolic. Uczestnicy podzieleni są na 8 grup (4 grupy wiekowe dziewcząt i 4 grupy wiekowe chłopców). Patronat nad imprezą objął Prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Organizatorami zawodów są Klub Narciarski "LIDER" i Klub Narciarski CM "SLALOM".
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym reprezentantom!

16 marca 2017 roku o godz. 9:00 odbędzie się w naszej szkole XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.

W dniu 01 kwietnia 2017r. odbędzie się Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Krakowie.

W dniach 13 i 14 marca br. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 16 w Krakowie kreatywne warsztaty z wykorzystaniem Bum Bum Rurek (Boomwhackers). Uczniowie podczas zajęć doskonalili podstawowe elementy muzyczne takie jak rytm, melodia i harmonia. Dzieci uczyły się grać proste melodie za pomocą kolorowych rurek, a zabawa pobudzała je do twórczego myślenia i wspólnego wesołego, energicznego muzykowania.

Dnia 13 marca 2017 r. (poniedziałek) odbył się w naszej szkole I etap konkursu "Prawo i My", udział w nim wzięli uczniowie klasy VI b (Dimitr Fadieiev, Zofia Hoinkis, Damian Mączka, Monika Boroń, Patrycja Owsiak).

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą działalności Straży Miejskiej oraz prawa ruchu drogowego.

Program „Prawo i My” promuje wśród młodzieży pozytywne wzorce zachowań oraz uczy podstaw obowiązującego prawa.

Dnia 27 lutego 2017 r.(poniedziałek) w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowana zachęcała do zabawy. Przed rozpoczęciem balu uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności nasz taniec narodowy czyli poloneza. Stroje dzieci były bardzo barwne. Niektórzy byli nie do poznania, budzili podziw, a czasami nawet przerażenie. Dzięki animatorom wszyscy bawili się znakomicie, były korowody, kółeczka i tańce w parach oraz wiele konkursów i nagród.

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6 w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne w wieku 6-7 lat na udział w Konkursie Plastycznym pt.”Portret Pani Wiosny”. Termin dostarczenia prac do sekretariatu ZSP nr 6 upływa w dniu 21.03.2017r

Konkurs-zabawa z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Rekrutacja do klasy I
Szkoły Podstawowej Nr 16 im. Jana Śniadeckiego w Krakowie
rozpoczęła się 18. kwietnia 2017 r. o godz. 9:00

Dla wielu uczniów naszej szkoły koniec I półrocza to powód do dumy i zadowolenia, nauka jest dla nich ważna i dlatego mogą oni pochwalić się wysokimi osiągnięciami.

Życzymy wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 16 w Krakowie miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy.

Uczniowie klas VI wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Sąd Apelacyjny w Krakowie, ul. Przy Rondzie 3. Podczas zajęć prowadzonych w formie warsztatowej uczniowie poznali sposób funkcjonowania sądownictwa, uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej.

Dyrekcja i Nauczyciele zapraszają Rodziców na zebranie w czwartek 26.01.2017r.

Wnuczęta ze Szkoły Podstawowej nr 16
serdecznie zapraszają
Babcie i Dziadków
na spotkanie z okazji Ich święta,
które odbędzie się 
23 stycznia (w poniedziałek), o godz. 16.00
w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Już kolejny rok w ZSP nr 6 została przeprowadzona akcja zbiórki żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących pomocy w tym szczególnym czasie. Akcja w naszej szkole odbywała się w dniach 15.12 – 21.12. 2016 roku.

W wyniku zbiórki zebrano artykuły spożywcze oraz zabawki. Pozwoliło to na wykonanie paczek dla rodzin uczniów naszej szkoły, które mają trudną sytuację materialną.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc i serce w realizacji tej szczytnej akcji, życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wprawili w zachwyt publiczność,która w czwartek (22 grudnia) bardzo licznie zebrała się na sali gimnastycznej.

Narty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, dlatego w dniu 17.12.20016r. odbył się drugi wyjazd na narty do Kluszkowiec.

Dnia 25.11.2016r. klasa pierwsza pokazała część artystyczną pasowania na ucznia ZSP nr 6.

Nasza Szkoła wzięła udział w Konkursie Wojewódzkim pod patronatem Kuratorium Oświaty, organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów, Fundację Zawsze Warto i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VI sprawdzali swoje siły w szkolnym etapie konkursu dnia 4 października 2016r.

15 września 2016r. (czwartek) klasa VI b w ramach zajęć języka polskiego pod opieką wychowawcy pani E. Kosieniak przemierzyła Drogę Królewską.

Dnia 1 września 2016 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6 w Krakowie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017.