Wizyta chóru Kent Collage w naszej szkole

19 grudnia 2018

W poniedziałek 17 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – członkowie angielskiego chóru z Kent College z Cantenbury. Młodzież wraz z nauczycielami zaprezentowała podczas krótkiego koncertu utwory adwentowe oraz bożonarodzeniowe. Zgromadzenia na Sali gimnastycznej mogli wysłuchać na żywo profesjonalnie wykonanej muzyki a także włączyć się do wspólnego śpiewu polskiej kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły: klasa trzecia, która zaśpiewała dwie angielskie piosenki świąteczne oraz chór naszej szkoły.

Po koncercie uczniowie klasy 8a zaprosili naszych gości na spotkanie, podczas którego opowiadali w języku angielskim o Krakowie, jego historii i legendach, a także uczyli obcokrajowców polskich słów. Wśród ogólnej radości młodzież obu krajów mogła poznać się wzajemnie i porozmawiać na różne tematy a także wspólnie zaśpiewać staroangielską kolędę „God Rest ye merry gentleman”. Było to niezwykła okazja do poznania rówieśników z innego kraju i sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności językowych. Podsumowując ten dzień można tylko zacytować wspólną opinię wszystkich uczestników: „It was wonderful!”

Friends  from England – thank you for your visit!

AK