23 maja 2018

W dniu 19. 05. 2018 r. na terenie ZSP nr 6 w Krakowie odbył się Szachowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 6 w Krakowie. W turnieju udział wzięło 38 uczennic i uczniów szkol podstawowych oraz ponadpodstawowych z Krakowa i Rząski. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min. na zawodnika.III miejsce zajął Bartosz Gilewski z ZSP nr 6. Dzięki pięknej i skutecznej grze uczniowie ZSP nr 6 w Krakowie tj. Bartosz Gilewski, Jakub Rozwadowski, Sandra Berg oraz Daria Cichoń wywalczyli V kategorie szachowe. Uzyskanie kategorii zostało potwierdzone przez Małopolski Związek Szachowy wpisem do Centralnego Rejestru Zawodników Polskiego Związku Szachowego. Maurze Boroń do wywalczenia V kategorii szachowej zabrakło jedynie 0,5 pkt. Bardzo dobrą grą wykazali się również Bartosz Hodana oraz Wojciech Lidwin. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje szkoły.

RB, EK