Dzień Otwarty SP16

4 lutego 2018

W środę 31 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak szkoła wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Mazur, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Na początek przedszkolaki wzięły udział w konkursie śpiewania kolęd. Następnie pod opieką koleżanek i kolegów z klasy VII dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodzica i nauczyciela odkrywały swoje talenty. Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zajęciach plastycznych. Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć były uśmiechnięte i zadowolone twarze przedszkolaków, uczniów i rodziców. Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa nr 16 to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga. Uczniowie uczestniczą w wielu programach edukacyjnych.
Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do tej szkoły.
Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

Tekst: E. Kosieniak