Podróż w cudowny świat nauki

20 styczeń 2017

Tematem przewodnim uroczystości była „Podróż w cudowny ŚWIAT NAUKI”. Każde dziecko z klasy pierwszej wygłosiło przygotowany wcześniej tekst. Starało się to zrobić w sposób doskonały, recytując swoją kwestię z odpowiednią intonacją, głośno i wyraziście. Przedstawienie było wzbogacone licznymi piosenkami w języku polskim i angielskim. Niestety niektórym maluchom „puściły nerwy” i pojawiły się u nich łzy wzruszenia, zakłopotania, a może trema...W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy czwartej (byli wychowankowie p. E. Juścik, obecnej wychowawczyni klasy pierwszej), którzy w imieniu wszystkich uczniów ZSP przyjmowali pierwszaki do społeczności szkolnej. Dzieci oczarowały zgromadzoną publiczność (swoich rodziców, dyrekcję, nauczycieli, inne dzieci). Ich występ był niejednokrotnie przerywany brawami. Na zakończenie uroczystości wychowawczyni podarowała pierwszakom książeczki i dyplomy pasowania na ucznia klasy pierwszej. Pan dyrektor pogratulował dzieciom występu i podziękował nauczycielom przygotowującym tę szkolną uroczystość za możliwość przeżycia tych czarujących chwil.